ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل به زبان ساده

//

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل به زبان ساده

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

گوگل برای اینکه رقابتی بین سایت‌ها ایجاد کند از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کند.
شما هم تاکنون دیده‌اید که در هنگام جستجو برای موارد مختلف در کنار برخی سایت‌ها ستاره نمایش داده می‌شود؟ ممکن است شما هم بخواهید ستاره دار کردن مطالب در گوگل را برای سایت خود انجام دهید.
کاربران زیادی با دیدن این ستاره‌ها به سمت آن وب‌سایت جذب می‌شوند و درنتیجه این کار باعث می‌شود که ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل قابلیتی است که با استفاده از اون میتونید در مطالب سایت خودتون باکسی را با عنوان دادن امتیاز اضافه کنید تا کاربران با دادن امتیاز ستاره‌ای به مطالب وردپرس میزان رضایت خودشون را از نوشته شما ثبت کنند و علاوه بر این هم موتور جستجوی گوگل با استفاده از امتیازی که برای مطالب ثبت شده این مورد را به عنوان یکی از الگوریتم‌های دادن اعتبار به صفحات سایت شما در نظر بگیره و با استفاده از دادن امتیاز ستاره ای به مطالب در گوگل بتونید نسبت به رقبای خودتون در نتایج بالاتری قرار بگیرید.

در این آموزش افزونه وردپرس در پاسخ وردپرس قصد آموزش افزونه امتیاز ستاره ای در وردپرس را دارم که با استفاده از این گزینه میتونید کاری کنید که امتیازاتی که برای مطالب شما از سوی کاربران ثبت میشه را در نتایج جستجو گوگل نمایش دهید تا با استفاده از این روش هم در نتایج بالاتر قرار بگیرید و هم از اونجایی که نتایح مربوط به سایت شما به صورت ستاره‌ای نمایش داده می‌شوند میزان کلیک روی لینک سایت خودتون را بیشتر کنید.

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل

همان‌طور که گفتیم گوگل از الگوریتم‌های مختلفی برای سایت‌ها استفاده می‌کند.
یعنی اینکه سایت‌های مختلف برای اینکه بتونند از هم پیشی بگیرند و در نتایج گوگل نمایش داده شوند باید از این الگوریتم پیروی کنند.
یکی از راه‌هایی که سایت‌ها می‌تونند توسط آن با یکدیگر رقابت کنند ستاره‌دار کردن است.

گوگل یک مرورگر بسیار مهم محسوب می‌شود که همواره تلاش می‌کند نتایج بهتری را برای کاربران نمایش دهد.
برای اینکه کاربران بتونند بهترین سایت را از بین نتایج گوگل تشخیص بدهند باید پارامترهای مختلفی را در نظر داشته باشند که ستاره‌دار کردن هم جزء یکی از همین موارد است.

یعنی کاربران توسط این پارامتر تشخیص می‌دهدند که به کدام صفحه بیشتر مراجعه کنند.
این کار باعث می‌شود نرخ بازدید از سایت شما افزایش پیدا کند و شما می‌توانید با استفاده از یک روش بسیار ساده بدون هیچ دردسری بازدید خود را افزایش و کسب‌وکار اینترنتی خود را گسترش دهید.
چراکه این کار باعث می‌شود کاربران به سایت شما اعتماد کنند و از محصولات شما خرید می‌کنند.

Google Rich Snippet چیست و چه کاربردی دارد

Google Rich Snippet چیست و چه کاربردی دارد

Google Rich Snippet ها، داده‌های ساختار یافته یا schema markup به ما کمک می‌کنند تا با قرار دادن کدهای json-ld در سورس صفحات بتوانیم اطلاعات دقیق‌تری از محتوای یک صفحه به موتور جستجو بدهیم.
به عنوان مثال یک سایت برای برگزاری رویداد را در نظر بگیرید. منظور از رویداد سایتی برای خرید بلیط است که می‌تواند شامل بلیط هواپیما، هتل، کنسرت، مسابقات ورزشی و… باشد.

ریچ اسنیپت‌ها علاوه بر این اطلاعات چیزهای بیشتری را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
به‌عنوان‌مثال ستاره‌هایی که در نتایج جستجو برای کاربران نمایش می‌شود نشان می‌دهد که کاربران چگونه به آن محتوا رأی دادند. یعنی شما می‌توانید بفهمید که نظر کاربران در مورد این محتوا به چه صورت است.

ستاره دار کردن مطالب در گوگل با افزونه kk Star Ratings

هشدار: طبق تجربه چند ساله‌ای که در خصوص استفاده از افزونه‌های متعدد در این زمینه داریم، پیشنهاد می‌کنیم از افزونه‌هایی که بر این اساس امتیازات را ثبت می‌کنند استفاده نکنید.
بهترین افزونه برای دادن امتیاز ستاره ای به مطالب وردپرس، افزونه‌ای kk Star Ratings است که در ادامه به صورت آموزش خواهم کرد.
این افزونه را چه در پروژه‌های شخصی و چه پروژه‌های دیگران استفاده کرده‌ایم و همیشه به خوبی کار کرده است؛ مگر اینکه مشکل نمایش ندادن امتیاز از جای دیگری باشد.

افزونه‌ای که برای امتیاز دهی به مطالب وردپرس قصد دارم آموزش درایم با نام kk star ratings در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.
این افزونه تا کنون بیش از ۸۰ هزار نصب فعال را به خود اختصاص داده که در مجموع ۴ امتیاز را از ۵ امتیاز کاربران دریافت کرده است.
پیش از هر چیزی با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود کرده و روی سایت خود نصب کنید.

افزونه kk Star Ratings

آموزش نصب افزونه kk Star Ratings

برای نصب افزونه  kk Star Ratings دو راه داریم راه اول میتوانید از لینک زیر افزونه را دانلود نمایید از قسمت افزونه ها روی بارگذاری کلیک کرده افزونه را انتخاب کنید و نصب و فعال نمایید .

دانلود افزونه kk Star Ratings

راه دوم برای نصب افزونه kk Star Ratings

افزونه ی امتیاز دهی ستاره ای kk Star Ratings را در مسیر افزونه ها نصب و سپس آن را فعال می کنیم. پس از فعال سازی گزینه ی “kk Star Ratings” در منوی سمت راست وردپرس ظاهر می شود که شامل ۵ گزینه می باشد

بهتر هست پیش‌فرض settings افزونه را به جز مواردی که صحبت می‌کنیم تغییر ندهید.

به صورت پیش‌فرض، امتیاز دهی در نوشته‌ها فعال است.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، مشابه تصویر زیر منویی با نام kk star ratings در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.
همانطور که در تصویر زیر می‌بینید در تب General می‌توانید تنظیمات عمومی و کلی افزونه که مربوط به شرایط امتیاز دادن و انتخاب موقعیت است را انتخاب کنید.

نصب افزونه kk Star Ratings

۱- Status (وضعیت ): با فعال یا غیرفعال کردن این گزینه می‌توانید انتخاب کنید که افزونه فعال باشد یا اینکه امکان دادن امتیاز دهی غیرفعال شود.
۲ – Strategies (  استراتژی‌ها): در این بخش می‌توانید مشخص کنید که چه شرایطی برای دادن امتیاز می‌تواند برقرار باشد. این شرایط شامل سه گزینه زیر است:

 • امکان دادن امتیاز در صفحات بایگانی فراهم باشد؟
 • آیا کاربران برای دادن امتیاز باید در سایت ثبت نام کرده و وارد شوند یا اینکه همه بدون نیاز به ثبت نام قادر به دادن امتیاز هستند؟
 • آیا امتیازات بر اساس ip کاربران ثبت شود؟ (در صورت فعال کردن این گزینه هر کاربر با ip که امتیاز داده، صرفا می‌تواند یک بار امتیاز ثبت کند).

۳- Locations (مکان‌ها ): مکان‌هایی که می‌خواهید امکان دادن امتیاز ستاره ای به مطالب وردپرس فعال باشد را انتخاب کنید.
با فعال کردن هر کدام از این موارد، امکان نمایش ستاره‌ها برای دادن امتیاز فعال می‌شود.

قرار دادن کد نمایش امتیاز ستاره ای در قالب خود، آن را نمایش دهید برای این کار میتوانید از کد زیر استفاده نمایید .

۴ – Exclude Categories (دسته‌بندی‌ها): اگر مایل هستید دادن امتیاز به مطالب در گوگل و حتی درون سایت برای برخی نوشته‌ها که در یک دسته بندی خاص قرار دارند غیرفعال شود، می‌توانید دسته‌بندی‌های غیرفعال را از اینجا انتخاب کنید.
برای انتخاب چند دسته بندی ابتدا دکمه CTRL را نگه داشته و سپس دسته را انتخاب کنید.

در آخر روی دگمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تام تمام تنظیمات کامل ذخیره بشه بریم سراغ تب بعدی .

افزونه kk Star Ratings

۱ – Greeting ( متن تبریک ): البته که این ترجمه اشتباه است؛ اما از اینجا می‌توانید متن دلخواه خود را برای نمایش در کنار ستاره ها مشخص کنید. کاربرانی که هنوز امتیازی نداده باشند، این متن به آنها نمایش داده می‌شود. به عنوان نمونه می‌توانید از متن «به این [type] امتیاز دهید» استفاده کنید. شورت کد type نام پست تایپ را نمایش می‌دهد. پست تایپ اگر از نوع نوشته باشد با نام «نوشته»، لگر برگه باشد با نام «برگه» و اگر هم محصول باشد با نام «محصول» نمایش داده می‌شود. به همین ترتیب برای پست تایپ اختصاصی نیز نام همان پست تایپ درج خواهد شد ما از ( از ۱ تا ۵ امتیاز بدید ) استفاده کردم این اختیاری است .

۲- Legend ( افسانه  ): متنی که پس از رأی گیری نمایش داده می شود ما این قسمت به صورت دلخواه خودمان یک من قرار دادیم .

۳ – Stars (ستاره‌ها): از این گزینه می‌توانید تعداد ستاره را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه خطایی در نمایش امتیاز ستاره ای در گوگل برای نوشته‌های شما ایجاد نشود، این تعداد را همان ۵ تا بگذارید باقی بماند.

۴- Gap ( فاصله ): با کمک این گزینه می‌توانید فاصله بین هر ستاره را بر حسب پیکسل انتخاب کنید.

۵-Size ( اندازه ): با کمک این گزینه می‌توانید تعیین کنید که هر ستاره چند پیکسل اندازه داشته باشد.

۶-  Default Position ( موقعیت پیشفرض ): از این قسمت میتوانید مقیت قرار گیری ستاره ها را مشخص کنید به ترتیب زیر :

 • top left  بالا چپ
 • top center بالا وسط
 • top right بالا راست
 • Bottom Left پاین چپ
 • Bottom Center پاین وسط
 • Bottom Right پاین راست

در آخر روی دگمه ذخیره کلیک فرمایید تار تغییرات شما ذخیره شود بریم سراغ تب بعدی

آموزش نصب افزونه kk Star Ratings

مهم‌ترین تنظیمات افزونه درست در همین زبانه است.
شما از این بخش می‌توانید مشخص کنید که امتیاز ستاره ای در گوگل به صورت ریچ اسنیپت نمایش داده شود یا نه اینکه از این امتیازات فقط قصد دارید در سایت به شکلی که کاربران آن را ببینند استفاده کنید.

۱- Status ( وضعیت ): برای اینکه امتیازات ستاره‌ای در نتایج گوگل نمایش داده شود، این گزینه را حتما فعال  ( Enabl ) کنید.

۲- Content  ( محتوا ): از این بخش می‌توانید اطلاعات مربوط به کد JSON-LD که برای استفاده از ریچ اسنیپت در سورس صفحات نوشته قرار می‌گیرد را مدیریت کنید.
همانطور که می‌بینید چند شورت کد مختلف در اینجا وجود دارد که با استفاده از هر کدام می‌توانید اطلاعات نوشته و پست تایپ خاص را برای کد JSON-LD برگردانید.

در آخر روی دگمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تام تمام تنظیمات کامل ذخیره بشه کار افزونه تمام است .

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از اون تونسته باشید تا امکان ثبت امتیاز ستاره‌ای را در گوگل برای مطالب وردپرس فراهم کنید.
اگر در رابطه با این آموزش و نحوه ستاره دار کردن مطالب وردپرس در گوگل سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشم.

میانگین رتبه 3.7/5 تعداد رای : 35

نظرات

 1. کاربر پاسخ وردپرس

  سلام
  لطفا روشی برای ثبت رای بصورت دستی و افزایش تعداد آرا بصورت دستی هم میفرمایید

  • زمان الله ابراهیمی ( مدیریت )

   سلام خدمت شما دوست گرامی این افزونه این امکان را نداره که بتوانید به صورت دستی به تعداد دلخواه رای ثبت کنید
   موفق باشید

 2. کاربر پاسخ وردپرس

  سلام و عرض ادب بسیار بسیار تشکر از زحمات عالی شما. من مطابق راهنمایی شما نصب کرده ام فقط چند موضوع می خواهم مثل شما نوشته امتیازدهی بالای ستاره ها باشد و دیگری این که میاتگین نمرات و تعداد رای قبل از رای دیگری نشان داده شود. چون الان این موارد را ندارد. تشکر از شما

  • زمان الله ابراهیمی ( مدیریت )

   سلام خدمت شما دوست گرامی خیلی ممنونم از شما برای این کار بنده خودم استایل نویسی کردم داخل آموزش هم گفتم به چه صورت انجام بدید اگه میخواهید اون متن که داخل باکس ستاره استفاده شده را قرار بدید میتوانید از استایل زیر استفاده نمایید

   .kk-star-ratings.kksr-valign-bottom.kksr-align-center::before {
   content: 'نظر شما درباره این آموزش چیست؟';
   position: absolute;
   top: 10px;
   font-size: 20px;
   right: 35%;
   }

   دقت داشته باشید که داخل فایل استایل خود قرار بدید موفق باشید

 3. کاربر پاسخ وردپرس

  سلام
  نحوه کاستومایز را هم بفرمایید

  • زمان الله ابراهیمی ( مدیریت )

   سلام خدمت شما دوست گرامی منظور شما از کاستومایز کردن می شه بیشتر توضیح بدید موفق باشید

 4. کاربر پاسخ وردپرس

  با سلام
  من نیاز به شورت کد های این افزونه دارم تا در صفحات و جاهای خاصی از وب سایت استفاده کنم. ایا شورت کدی برای این افزونه موجود هست؟

  • زمان الله ابراهیمی ( مدیریت )

   سلام خدمت شما دوست گرامی این افزونه شورت کد نداره برای استفاده می توانید از کد php قرار داده شده داخل توضیحات استفاده فرمایید موفق باشید

سبد خرید
در حال بروز رسانی