آموزش کامل ساختار یک فایل HTML

//

آموزش کامل ساختار یک فایل HTML

آموزش کامل ساختار یک فایل HTML

بنام خدا سلام خدمت شما تمام دوستان و همراهان همیشگی وب سایت پاسخ وردپرس در خدمت شما هستم با یکی دیگه از جلسات آموزش مرحله به مرحله html در این جلسه می خواهیم آموزش کامل ساختار یک فایل HTML به صورت کامل برای شما عزیزان آموزش بدیم پس تا آخر همراه باشید .

ساختار فایل HTML

در قسمت‌های قبلی به صورت مختصر با تاریخچه زبان HTML آشنا شدیم. هم‌چنین یاد گرفتیم که چطوری یک فایل HTML درست کنیم. حالا می‌خواهیم در ادامه این دوره رایگان اولین گام آشنایی با ساختار یک صفحه HTML را شروع کنیم. برای شروع باید تعدادی از مفاهیم پایه را بشناسیم و بدانیم و در نهایت سعی کنیم به خاطر داشته باشیم. در واقع باید بدنه اصلی یک ساختار HTMLای را یاد بگیریم. اگر این بدنه وجود نداشته باشد، کدها نمایش داده نخواهند شد. این تگ‌ها یا به عبارتی دستورات جزو اصلی‌ترین تگ‌های HTML هستند، که بدون آن قادر به انجام کاری نیستیم. پس محکم بشینید تا شروع کنیم.

طرح و شکل و یا ساختار یک صفحه ی وب یا یک فایل HTML بطور کلی همانند ساختار و شکل زیر می باشد، یعنی در واقع میتونیم اینجوری بگیم که ساختار تمامی صفحات وب بصورت زیر می باشد :

مفاهیم پایه HTML

قبل از اینکه بلوک‌ها یا ساختمان اصلی صفحات HTML را معرفی کنیم، باید با چندین مفهوم مهم در HTML آشنا شویم که خیلی زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

تگ: هر دستور یا خط کد در HTML با یک علامت <نام> شروع (تگ باز) و با علامت<نام/> (تگ بسته) خاتمه می‌یابد، که به آن اصطلاحاً تگ یا tag گفته می‌شود. این تگ‌ها با توجه به نوع کاربردی که دارند، نام‌های مشخصی می‌گیرند. مثلا تگ پاراگراف همان‌طور که از نام آن پیداست تگی است که مربوط به پاراگراف می‌باشد. به عبارتی کاربر هر متن درون این تگ را در مرورگر به عنوان یک متن پارگراف مشاهده می‌کند به همین راحتی :).

تگ‌های بسیار زیادی در زبان HTML وجود دارد. مرورگرها این تگ‌ها را نشان نمی‌دهند بلکه از این تگ‌ها استفاده می‌کنند تا خروجی را برای ما نشان دهند. تگ‌ها به ما کمک می‌کنند تا ساختار صفحه خود را به وجود آوریم. به زبان ساده‌تر، مرورگرها فقط تگ‌ها را می‌فهمند. در مثال زیر فقط جمله I am paragraph را در خروجی مشاهده می‌کنید.

برای دانلود فایل تمرین از لینک زیر اقدام فرمایید.

دانلود فایل این جلسه

برای نصب نرم افزار برای کد نویسی html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش نرم افزار های مورد نیاز طراحی وب سایت

در صورت که به طراحی وب آشنایی ندارید میتوانید از آموزش زیر استفاده فرمایید .

طراحی وب

در صورت که میخواهید به صورت حرفه ای طراحی وب را فرا بگیرید از لینک زیر استفاده فرمایید .

آموزش css html آموزش HTML5 CSS3

در یافت تمام جلسات آموزش مرحله به مرحله html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش html

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 1

مطالب مرتبط

نظرات

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

سبد خرید
در حال بروز رسانی