آموزش اضافه کردن فایل های css و js به قالب وردپرس

//

آموزش اضافه کردن فایل های css و js به قالب وردپرس

wp_enqueue_scripts اکشن هوک یک جزء حیاتی در فرآیند توسعه وردپرس است.همراه با wp_enqueue_script() و wp_enqueue_style() توابع، به خروجی محتوای وردپرس در وب سایت کمک می کند.

اگه جلسات گذشته آموزش طراحی قالب وردپرس هنوز مشاهده نکرد پیشنهاد می کنم اول اون جلسات را به صورت کامل مشاهده فرمایید برای دریافت جلسه گذشته از لینک زیر افدام فرمایید.

آموزش طراحی قالب وردپرس رایگان

ما در این جلسه از آموزش طراحی قالب وردپرس که جلسه ۵ هست در مورد فراخونی فایل css و js به صورت اصولی خدمت شما آموزش خواهیم توابع وردپرس که در این جلسه برسی خواهیم کرد به صورت زیر می باشد :

  • توابع wp_register_script برای ریجستر کردن فایل های اسکریپت می باشد .
  • توابع wp_register_style برای ریچستر کردن فایل استایل قالب وردپرس می باشد.
  • توابع wp_enqueue_style فرآیند نوبت دهی فایل های استایل
  • توابع wp_enqueue_script فرآیند نوبت دهی فایل های اسکریپت
  • اکشن هوک wp_enqueue_scripts و فراخوانی تابع
  • و غیره …

 توابع wp_register_script در وردپرس

شما می توانید بدون استفاده از wp_register_script و به تنهایی، با استفاده از تابع wp_enqueue_script ، فایل های js را در قالب وردپرس خود، enqueue نمایید.
دلیل رجستر کردن فایل اسکریپت پیش از در صف قرار دادن آن، این می باشد که در جاهایی از قالب که به این اسکریپت ها نیاز نداریم، می توانیم آن ها را deregister نماییم و به این ترتیب فایل های اضافه را از صفحه مورد نظر حذف کرده و با این کار صفحات سایت وردپرس خود را، سبک تر نماییم تا سرعت لود آن افزایش یابد.

در صورتی که ابتدا اسکریپتی را رجیستر نمایید، برای enqueue کردن آن کافی است فقط نام آن یا همان handle را به عنوان پارامتر به تابع wp_enqueue_script ارسال نمایید

روش استفاده از wp_enqueue_script

فرآیند نوبت دهی شامل wp_enqueue_scripts قلاب وردپرس و دو عملکرد اضافی برای شیوه نامه ها و اسکریپت ها.

برای شروع، wp_enqueue_scripts یک اکشن هوک است که برای قرار دادن استایل شیت ها و فایل های جاوا اسکریپت در سایت وردپرس شما استفاده می شود. این قلاب معمولا در قالب وردپرس استفاده می شود functions.php یا فایل های افزونه

در همین حال، wp_register_style() و wp_enqueue_style() توابع وردپرس هستند که با شیوه نامه ها کار می کنند. توابع ثبت در یک شیوه نامه برای استفاده در یک موضوع یا افزونه عمل می کند، در حالی که تابع enqueue یک شیوه نامه ثبت شده را در یک وب سایت وردپرس بارگیری می کند.

دانلود فایل تمرین

  دانلود فایل تمرین 

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

نظرات

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

سبد خرید
در حال بروز رسانی