آموزش تگ div در html

//

آموزش تگ div در html

فهرست موضوعات در این آموزش

آموزش تگ div در html

بنام خدا سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی وب سایت پاسخ وردپرس در خدمت شما یا یک دیگه از جلسات آموزش html در این جلسه میخواهیم آموزش تگ div در html به صورت کامل برسی کنیم پس با من همراه باشید .

تگ <div> برای گروه بندی تعداد زیادی از عناصر HTML استفاده می شود.

می دانیم که هر تگ دارای یک هدف خاص است، به عنوان مثال از تگ p برای مشخص کردن پاراگراف استفاده می شود، از تگ های <h1> تا <h6> برای تعریف سرتیترها استفاده می شود اما تگ <div> دقیقاً مانند یک نگهدارنده است که برای گروه بندی سایر عناصر صفحه استفاده می شود و سند را بخش بندی می کند.

به طور کلی، توسعه دهندگان وب از تگ div برای گروه بندی عناصر استفاده کرده و سبک های CSS را به طور هم زمان به عناصر بسیاری اعمال می کنند.

به عنوان مثال: اگر مجموعه ای از عناصر پاراگراف را درون یک عنصر div قرار دهید، می توانید از مزایای سبک های CSS استفاده کرده و به جای کدگذاری یک سبک برای هر عنصر پاراگراف، همان سبک را به طور هم زمان به همه پاراگراف ها اعمال کنید.

مثال تگ div در html

تگ div در html چیست

تگ div از از ۳ حرف اول کلمه Division به معنی بخش یا قسمت گرفته شده، که در فارسی به تگ دایو یا دیو مشهور است. این تگ یکی از تگ های پرکاربرد در طراحی صفحات وب می باشد که با استفاده از آن می توان صفحات وب سایت را به بخش های مختلف تقسیم کرد.

شیوه استفاده از این تگ به شکل <div> </div> است. در بین این تگ باز و بسته می توان گروهی از تگ ها که هر کدام شامل محتوا، فایل های صوتی و تصویری گوناگون می باشند قرار بگیرد.

قبل از اینکه تگ div به پروتکل html اضافه شود، طراحان وب سایت برای ایجاد قسمت های مختلف سایت مثل هدر، فوتر، ساید بار و… از جدول یا همان تگ table استفاده می کردند. اما تگ div با روی کار آمدنش این وظیفه برعهده گرفته و کار را بسیار ساده تر کرد.

تگ header در html  در جلسان آینده توضیح خواهیم دادی در ورژن جدید html یعنی html5 با روی کار آمدن تگ های مثل تگ header، nav، main و…. کار بخش بندی وب سایت های تخصصی تر شده. اما با اینحال استفاده از تگ div باز هم بسیار زیاد است.

فراموش نکنید که مطابق با قوانین جدید، حتما از تگ های مرتبط با بخش بندی مثل تگ div ,header ,section ,footer و.. استفاده نمایید. چرا که استفاده بی مورد از سایر تگ ها مثل تگ table قطعا تاثیر منفی در سئوی وب سایت شما خواهد داشت.

اگر به یادگیری html و css علاقمند هستید حتما از دوره آموزش css html آموزش HTML5 CSS3 دیدن فرمایید.

دانلود فایل این جلسه

برای نصب نرم افزار برای کد نویسی html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش نرم افزار های مورد نیاز طراحی وب سایت

در صورت که به طراحی وب آشنایی ندارید میتوانید از آموزش زیر استفاده فرمایید .

طراحی وب

در صورت که میخواهید به صورت حرفه ای طراحی وب را فرا بگیرید از لینک زیر استفاده فرمایید .

آموزش css html آموزش HTML5 CSS3

در یافت تمام جلسات آموزش مرحله به مرحله html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش html

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 5

مطالب مرتبط

نظرات

 1. کاربر پاسخ وردپرس

  ممنون.عالی بود.در پناه حق

  • زمان الله ابراهیمی ( مدیریت )

   خواهش می کنم موفق باشید

 2. کاربر پاسخ وردپرس

  عالی بود جناب

  • زمان الله ابراهیمی ( مدیریت )

   خواهش می کنم دوست گرامی موفق باشید

سبد خرید
در حال بروز رسانی