آموزش تگ main در html

//

آموزش تگ main در html

تگ main در html

HTML5 با ویژگی های مختلفی ارائه شد که یکی از مهم ترین آنها تگ های معنایی یا semantic Tags در می باشد. semantic Tags به طراحان وب کمک می کند تا ساختار صفحه خود را براساس قوانینی که توسط موتور های جستجو قابل شناسایی است طراحی کنند. در نتیجه این کار باعث بهبود دسترسی موتورهای جستجو به تمام اطلاعات وب سایت شما می شود.

تگ معنایی یا Semantic Tags در HTML5

تگ های معنایی یا به عبارتی semantic tags مولفه هایی هستند که معنای آنها هم برای مرورگر و موتور های جستجو به طور کاملا واضح است. برای مثال تگ های <table >,<header>, <footer> و… مشخص می کنند که چه نوع محتوایی دارند. اما عناصر غیر معنایی مانند
<p>, <span>, <pre> به هیچ عنوان معنا یا اطلاعاتی را در مورد محتوای خود به ما نمی دهند

تا قبل از این یعنی در HTML4 برای مشخص کردن قسمت های مختلف صفحه از کدهایی مثل <“div id=”nav> یا <“div class=”header> استفاده می کردیم. ولی حالا در نسخه جدید HTML5 تگ های موجود در صفحه به این شکل نشان داده می شود:

آموزش تگ aside در html

از زمانی که HTML5 تعریف و عرضه شد، شاهد تگ جدیدی بنام تگ main بودیم که در این آموزش از  پاسخ وردپرس به معرفی تگ main در HTML5 و اهمیت آن در برنامه نویسی HTML خواهیم پرداخت. پس بار دیگر با پاسخ وردپرس همراه شوید .

تگ main چیست؟ و چه کاربردی داره ؟

تگ main، یک تگ کاربردی و بسیار مهم است که به عنوان فرزند تگ body درون آن نوشته می شود و برای درج محتوای اصلی و منحصر به فرد برای سند HTML کاربرد دارد و بطور کلی این تگ مهم بیانگر محتوای کلی سند HTML مورد نظری است که در آن استفاده شده اما نکاتی که حائز اهمیت میباشد این است که :

  • به هیچ عنوان نباید این سند حاوی محتوای تکراری در یک سند HTML باشد، مانند ستون های فرعی (تگ aside) ، لینک های ناوبری (تگ nav) ، اطلاعات کپی رایت سند (تگ footer) ، لوگوی سایت (تگ footer) ، فرم جستجو (تگ header) و… .
  • در هر سند HTML حداکثر یکبار میتوانیم از این تگ استفاده کنیم. ( طبق استاندارد HTML 5 هر صفحه HTML فقط یک تگ main می تواند داشته باشد، اما اگر رعایت نکنید، مشکلی در نمایش پیش نخواهد آمد بلکه شاید از نظر SEO و گوگل نمره منفی به سایتتان داده شود.)
  • بهترین مکان برای استفاده از این تگ بلافاصله بعد از تگ body است. ( فرزند تگ body )
  • این تگ از رویداد های عمومی (Global Attributes) و ویژگی های عمومی (Event Attributes) پشتیبانی میکند.

آموزش تگ main در html

به عنوان مثال :

نکته مهم : محتوایی که درون تگ Main قرار میگیرد باید منحصر بفرد باشد و نباید این محتوا در بخش های دیگر سایت مثله فوتر یا هدر یا در ستون های کناری سایت قرار داشته باشد.

دانلود فایل این جلسه

برای نصب نرم افزار برای کد نویسی html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش نرم افزار های مورد نیاز طراحی وب سایت

در صورت که به طراحی وب آشنایی ندارید میتوانید از آموزش زیر استفاده فرمایید .

طراحی وب

در صورت که میخواهید به صورت حرفه ای طراحی وب را فرا بگیرید از لینک زیر استفاده فرمایید .

آموزش css html آموزش HTML5 CSS3

در یافت تمام جلسات آموزش مرحله به مرحله html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش html

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 6

مطالب مرتبط

نظرات

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

سبد خرید
در حال بروز رسانی