واژه نامه وردپرس قسمت اول

سلام خدمت تمام دوستان و همراهان عزیز وب سایت پاسخ وردپرس در خدمت شما عزیزان هستم با قسمت اول معرفی واژه های وردپرس پس تا آخر این مقاله همراه من باشید .

واژه نامه وردپرس چیست؟

واژه نامه مجموعه ای از اصطلاحات و تعاریف است که مربوط به یک موضوع خاص می باشد.

اگر فردی به دنبال درک مشکلی با ماشین باشد ممکن است از واژه نامه قطعات خودرو استفاده کند. واژه نامه ای که به خوبی نوشته شده باشد، توصیف می کند که هر قسمت ماشین چه کاری انجام می دهد.

اصطلاحات در واژه نامه به صورت ویژه درک یک موضوع خاص را افزایش می دهند.

در مثال قسمت های مربوط به اتومبیل، اصطلاحات واژه نامه مخصوص درک مکانیک های اتومبیل می باشد. واژه های نامرتبطی مانند قطعات موتورسیکلت یا دوچرخه در واژه نامه قطعات خودرو جای نمی گیرند.

اینجاست که واژه نامه با فرهنگ لغت متفاوت خواهد بود. در حالی که واژه نامه به موضوع خاصی مربوط می شود، فرهنگ لغت شامل اصطلاحات غیرمرتبط می باشد. اگرچه ممکن است برخی این دو اصطلاح را به جای یکدیگر استفاده کنند، اما توجه به این نکته مهم است که تنظیم اصطلاحات در ایجاد یک واژه نامه با تنظیم اصطلاحات درایجاد فرهنگ لغت معادل نیست.

بریم سراغ واژه نامه وردپرس

هنگامی که تصمیم می گیرید برای کسب و کار خود وب سایتی ایجاد کنید، ممکن است در ابتدا هیجان زده به نظر برسید و اطلاعات زیادی برای ارائه به مخاطبان خود و در نتیجه برقراری ارتباط با آنها در اختیار داشته باشید. با این حال، برای اطمینان از اینکه محتوای شما برای خوانندگانتان قابل درک است و به مخاطبان بیشتری دسترسی خواهید یافت، اشتراک گذاری اصطلاحات و تعاریف امری سودمند خواهد بود.

گاهی به اصطلاح “glossary “، “lexicon” نیز گفته می شود. به عبارت دیگر، این عبارت مجموعه ای از اصطلاحات (اغلب اصطلاحات پیچیده یا فنی) همراه با تعاریف آنها می باشد. این اصطلاحات تعریف شده اغلب مختص یک موضوع یا زبان فنی خاص می باشد. تعریف دیگری که برای واژه نامه می توان ارائه نمود این است که واژه نامه یک فرهنگ لغت مختصر است که برای ارجاع سریع تر به ترتیب حروف الفبا مرتب شده است.

Admin Bar : 1 نوار مدیریت

زمانی که کاربر وارد پنل مدیریت وردپرس میشود، یک نوار سیاه در باالی سایت وردپرسی مشاهده میشود که نوار مدیریت نامیده میشود.

واژه نامه Bar Admin نوار مدیریت

Admin Menu : 2  منوی مدیریت

منوی ناوبری در سمت چپ نوار مدیریت وردپرس است. ویرایش پروفایل کاربری و خروج از این بخش انجام میشود

Menu Admin منوی مدیریت وردپرس

Archives : 3 بایگانیها

صفحهای که یک نوع پست تایپ type post  خاص را فهرست میکند که با معیارهای خاصی مطابقت دارند، مانند نوشته های یک دسته خاص، نوشته های یک کاربر خاص، یا پرفروش ترین محصوالات دیجیتال.

Addon : 4 افزودنی

ادان یک افزونه وردپرس است که وابسته به افزونه مادر است و امکانات بیشتری به آن اضافه میکند. بنابراین قبل از نصب ادان باید افزونه مادر نصب شود. بعنوان مثال،

  • افزونه کیف پول یک
  • ادان برای افزونه فروشگاهی ووکامرس است.

 Action hook : 5 اکشن هوک

Action hook  ها ابزار بسیار مفیدی در وردپرس هستند و برای انجام توابع  عملیات در مکانهای خاص یک قالب یا افزونه استفاده میشوند. بسیاری از قالبها و پالاگین ها، مانند Total ،از اکشن هوکها به عنوان راهی آسان برای تغییر خروجی پروژه یا اضافه کردن کد سفارشی خود استفاده میکنند.
برای افزودن یک اکشن هوک به قالب وردپرس یا افزونه وردپرس کد زیر را باید اضافه کرد:

API : 6 رابط برنامه نویسی کاربردی

API  مخفف Application Programming Interface , به معنای یک رابط برنامه نویسی کاربردی و یک پایگاه کد است.
Api یک نوع رابط نرم افزاری است که خدماتی را به سایر نرم افزارها ارائه میدهد.. API REST و Google API Maps دو نمونه api هستند.

Apache : 7 آپاچی

آپاچی پرکاربردترین نرم افزار وب سرور متن باز است که به صورت رایگان در دسترس است. آپاچی به عنوان یک وب سرور مسئولیت پذیرش درخواست های دایرکتوری http از کاربران اینترنت و ارسال اطلاعات مورد نظر آنها را در قالب فایل و صفحات وب است.
اکثر ارائه دهندگان هاست وردپرس از Apache به عنوان نرم افزار وب سرور خود استفاده میکنند.

Apache  آپاچی وردپرس

Akismet هرزنامه

وردپرس برای هر مطلب امکان اضافه کردن دیدگاه را فراهم کرده است اما مشکل اینجاست که رباتهای تبلیغاتی میتوانند نفوذ کنند و اقدام به ارسال هرزنامه یا تبلیغات کنند. افزونه Akismet که توسط میلیون ها وبسایت استفاده میشود، هر روز صدها میلیون کامنت هرزنامه را فیلتر میکند، بنابراین نیازی به بررسی تک تک دیدگاه ها توسط شما نیست.

افزونه وردرپرس

Avatar : 8 آواتار

آواتار صرفا یک عکس و نمایش گرافیکی از یک کاربر یا شخصیت است. ممکن است به شکل دوبعدی به عنوان نماد در پروفایل انجمن های آنلاین و سایتها یا به شکل سه بعدی مانند بازیها یا جهان های مجازی باشد.

Back-End : 9  بک اند

بک اند، یک اصطلاح فنی است که برای توصیف ناحیه پیکربندی یک برنامه استفاده میشود.
بکاند یک وبسایت، شامل یک «سرویسدهنده»، یک «اپلیکیشن» و یک «پایگاهداده» است که زیرساخت ها و امکانات لازم برای اجرای فرانتاند (نمایش سمت کاربر ) را فراهم میکند.
در وردپرس، Backend برای تعریف ناحیه مدیریت وب سایت که در آن محتوا ایجاد یا نصب و پیکربندی افزونه ها، مدیریت تنظیمات قالب انجام میشود، استفاده میشود.

Backups : 10 بک آپ

بک آپ یا نسخه پشتیبان، یک کپی از وبسایت است که در سرور، کامپیوتر شخصی یا هر جای دیگری ذخیره میشود. پشتیبان گیری برای اهداف مختلف استفاده شود و مهمترین آن، داشتن یک نسخه سالم از سایت در مواقع هک شدن یا خرابکاری غیر عمدی است. تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده و کلیه فایلهای سایت ضروری است. پایگاه داده جایی است که تمام محتوا و تنظیمات در آن ذخیره میشود و فایل ها مواردی مانند عکس ها، فایل های تم، افزونه ها و غیره هستند.

بک آپ گرفتن از وردپرس به سادگی و توسط افزونه داپلیکیتور می تواند انجام شود.

خوب دوستان عزیز این در این مقاله ۱۰ واژه وردپرس خدمت شما معرفی کردم در مقالت بعدی هم به واژه های وردپرس بیشتر می پردازیم شما منتظر مقالت بعدی ما بشید ما هم منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

 

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 1

مطالب مرتبط

نظرات

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

سبد خرید
در حال بروز رسانی