آموزش تگ footer در html

//

تگ footer در html

فهرست موضوعات در این آموزش

تگ footer در html

تگ footer برای ایجاد پابرگ یک صفحه وب، یا بخشی از یک صفحه وب استفاده می‌شود. یعنی چه بخواهیم فوتر اصلی وبسایت را ایجاد کنیم و چه بخواهیم فوتر بخشی از یک وبسایت را ایجاد کنیم باید از تگ footer استفاده کنیم.

 تگ footer

تگ footer که از اسمشم مشخصه چیه! تگی است که ما با استفاده از اون میتونیم ( فوتر یا Footer ) یک بخش خاص از صفحه یا هم کل صفحه رو مشخص کنیم.

اینو دیگه خودتونم میدونید ، به پایینی ترین بخش یک تگ یا هم کل صفحه فوتر گفته میشه، مثلا الان همینجا تو سایت فری لرن، پایین سایت میشه فوتر تموم شد رفت.

در HTML خب ما تگ های مختلفی داریم و هرکدوم هم برای کار خاصی استفاده میشه، مثلا تگ header برای ایجاد کردن قسمت بالایی یا هم هدر استفاده میشه یا مثلا تگ footer برای ایجاد کردن بخش پایینی یا هم فوتر استفاده میشه.

آموزش استفاده از تگ footer

آموزش تگ footer در html

تگ footer در کنار تگ هایی مثل تگ header ، تگ article ، تگ section ، تگ nav ، تگ aside ، تگ details و تگ summary جهت ایجاد ساختار و طرحبندی حرفه ای برای محتوای سایت استفاده میشود.

این تگ در کنار تگ های فوق در اصل خاصیت معناگرایانه یا Semantic داشته و برای رتبه بندی در موتورهای جستجو دارای اهمیت زیادی می باشند.

از این تگ جهت ایجاد پانویس در صفحه وب و یا برای یک بخش دلخواه استفاده می‌شود.

در این تگ اطلاعاتی از قبیل اطلاعات مربوط به نویسنده ، اطلاعات مربوط به حق کپی رایت ، اطلاعات چاپ ، بازگشت به بالای صفحه ، لینک اسناد مرتبط با صفحه فعلی ، نقشه سایت و لینک ارتباط با ما را قرار می دهند.

شما می‌توانید از چندین تگ footer در صفحه وب استفاده کنید.

نکته مهمی که باید در زمان استفاده از این تگ بدانید این است که جهت وارد کردن اطلاعات مربوط به تماس در این تگ ، باید این اطلاعات را درون تگ address قرار دهید.

نکته مهم بعدی که در زمان کار با این تگ بابد بدانیم این است که از این تگ می‌توانیم درون یک تگ header یا حتی تگ footer دیگر استفاده کنیم ، اما نباید درون این تگ از یک تگ header استفاده نماییم.

یک مثال برای استفاده از تگ footer

 

استایل مورد نظر در صورت نیاز برای زیبا سازی

دانلود فایل این جلسه

برای نصب نرم افزار برای کد نویسی html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش نرم افزار های مورد نیاز طراحی وب سایت

در صورت که به طراحی وب آشنایی ندارید میتوانید از آموزش زیر استفاده فرمایید .

طراحی وب

در صورت که میخواهید به صورت حرفه ای طراحی وب را فرا بگیرید از لینک زیر استفاده فرمایید .

آموزش css html آموزش HTML5 CSS3

در یافت تمام جلسات آموزش مرحله به مرحله html از لینک زیر استفاده فرمایید.

آموزش html

میانگین رتبه 5/5 تعداد رای : 2

مطالب مرتبط

نظرات

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

سبد خرید
در حال بروز رسانی